O Nas

Doświadczenia z herbatą

Firma Ahmad Tea London powstała dzięki wiedzy i doświadczeniu rodziny, która od czterech pokoleń czuwa nad procesem uprawy herbaty, przygotowania mieszanek, pakowania oraz jej dystrybucji.

Jak przystało na herbatę zrodzoną z pasji, siedzibą firmy Ahmad Tea jest Wielka Brytania – kraj, w którym picie herbaty jest narodowym rytuałem. Z entuzjazmem rozpoczęto wieloletni proces poszukiwania doskonałej mieszanki herbaty. Wyborowi plantacji, pierwszych mieszanek i opakowań towarzyszyło dążenie do stworzenia wyjątkowego napoju, który nie tylko będzie wyśmienicie smakował, ale także dzięki wytwornemu opakowaniu będzie umilał herbacianą ceremonię. Dbając o detale Ahmad Tea jako pierwszy zaproponował doskonałą herbatę w pięknych prezentowych opakowaniach i eleganckich puszkach, a czarne herbaty były pierwszymi herbatami jakie pojawiły się w ofercie. To na ich bazie zbudowano renomę marki, stopniowo rozszerzając ofertę o herbaty zielone, smakowe oraz napary.

Na przestrzeni lat szerzona przez Ahmad Tea misja kultywowania ceremonii picia herbaty, zaowocowała rozpoznawalnością marki Ahmad Tea, a w efekcie obecnością herbaty w ponad 70 krajach, na 6 kontynentach.

Wiele lat temu, na początku swojej herbacianej drogi Dyrektor Zarządzający Ahmad Tea złożył przyrzeczenie „ Nigdy nie będę sprzedawał czegoś, czego nie podałbym we własnym domu”. Ta obietnica serwowania tylko szlachetnej herbaty po dziś stanowi dewizę dla wszystkich pracowników firmy. Dzień za dniem, nieprzerwanie przelewamy lata naszych doświadczeń w aromat, kolor i pełnię smaku naszych herbat.


Herbaty Ahmad Tea London są obecne w Polsce od 1997 roku. Przez ten czas wśród koneserów zasłużyły na opinię doskonałych herbat o wysokiej jakości i wyśmienitym smaku, a grono ich miłośników nieustannie rośnie.